Як зробити горище

Горища досить часто використовують, як місця для зберігання усілякого мотлоху, або тих речей, які використовують вкрай рідко. Таким чином, на горище ми навідуємось не дуже часто, і ці відвідини бувають малоприємними. Однак, все частіше на горища обживають і втілюють там доволі цікаві дизайнерські рішення. Воно може стати одним із найзатишніших місць у вашій квартирі де можна усамітнись для роботи. Також такі місце неймовірно полюбляють діти, тому в багатьох випадках там облаштовують ігрові зони, щоправда тут слід пам’ятати про безпеку і не залишати малечу на самоті.

Тож, як зробити горище затишним місцем?

Перш за все слід подумати про утеплення такої кімнати. Звісно, можна зробити житлову зону, яка буде використовуватись лише в теплу пору року, а взимку зачинятись, проте якщо всерйоз братись за справу, то про утеплення краще подбати. Для таких потреба використовують мін.вату або пінопласт, як найбільш дешеві та дієві утеплювачі. Велике значення при подальшому облаштуванні має форма даху, і те скільки він залишає простору в середині приміщення. Скошені стелі суттєві впливають на розміщення меблів у подібних кімнатах, тому дуже високим людям там може бути некомфортно. Не слід забувати про сходи на горище, які теж мають вписуватись в інтер’єр.

Як краще переобладнати горище?

Для початку визначтесь якого призначення має бути кімната, і що ви туди плануєте помістити. Найкраще, якби ви змогли візуалізувати свої плани на малюнку, або ще краще за допомогою спеціального програмного забезпечення, яке можна знайти в Інтернеті. Звичайно ж врахуйте грошові витрати: матеріали, меблі, драбину на горище та інші фінансові аспекти. Переобладнання горища зазвичай розпочинається із виносу старого мотлоху, який накопичився там. Навіть якщо ви не використовували його раніше, все одно варто зачистити територію від сміття і різних небажаних предметів.
Перед тим як облаштовувати горище, слід ретельно провести заміри майбутньої кімнати. Нахил даху вносить свої корективи. Для точних підрахунків співвідношення кута нахилу стелі і висоти приміщення радимо скористатись спеціальними довідниками, що надають повну інформацію, від якої вам буде легше надалі відштовхуватись. Наступним етапом має стати проектування входу на горище і сходів. Після того, як ви спроектуєте вхід, можете замовити сходи різних видів. Далі наступає черга дуже важливого етапу – підводка комунікацій. Освітлення, водопостачання та опалення треба провести вже на перших етапах, це буде значно зручніше. Не забувайте і про вентиляцію.

Як зробити горище найбільш зручним?

Теплоізоляція даху, також аспект який треба врахувати. На горищі цей процес має свої особливості, оскільки нахил даху вимагає щільнішої теплоізоляції. Відповідно чим гостріший кут, тим більше утеплювача потрібно використати. Щоб не мати проблем із потраплянням конденсату із нижньої частини будинку викорчовують різноманітні пароізоляційні мембрани. При чому, їх слід укладати як в нижній, так і у верхній частині горища.
Драбина на горище повинна гарантувати легкий підйом до кімнати, а також безпечний спуск. Якщо ви плануєте зробити ігрову чи дитячу кімнату, то це має неабияке значення. Для дитячої кімнати, також додатковим плюсом буде те, що вікна будуть розташовуватись вище ніж в будинку, що з точки зору безпеки дітей значно краще. Часто зустрічається коли на горі облаштовують більярдну кімнату. В такому випадку розміщення стола і зручний розмах для київ слід розрахувати заздалегідь. Дотримуючись рекомендацій, можна створити дійсно райський куточок у себе вдома.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *