Як зробити сходи на горище

Власники приватних будинків дуже добре знають, наскільки важливо мати хороші та зручні сходи, що ведуть на горище. Раніше більшість людей послуговувались переносними драбинами, багато хто зрештою, використовує їх і досі, проте про їхню зручність говорити не доводиться. Чимало господарів вирішують зробити сходи власноруч, що суттєво економить кошти, але потребує достатніх вмінь та навичок, а також наявності спеціальних інструментів для деревообробки. Так само, великий проміжок часу може зайняти пошук відповідних матеріалів з деревини. Однак якщо ви вже задумали робити сходи самому, то слід краще розібратись в тонкощах процесу.

   Як зробити сходи в будинку

Перед тим як перейти до процесу підготовки, варто визначитись, які саме сходити ви хочете бачити у себе вдома. Насправді їх існує безліч видів і краще заздалегідь зрозуміти, які конкретно сходи вам потрібні, аніж потім переробляти на ходу. До прикладу існують такі види сходів:

 • Відкидні. Вони встановлюються вздовж стіни, і після використання складаються
 • Телескопічні. Для їх використання потрібно розтягнути спеціальний механізм-тятиву донизу. Для залізних використовують трубчату тятиву, а дерев’яні сходи мають спеціальний механізм завдяки якому сходи стають на свої місця
 • Складна. Найбільш розповсюджена модель. Вона складається із декількох секцій і стає в неробоче положення за допомогою шарнірних кріплень.
 • Висувні. Як правило робляться із легких нержавіючих металів, і можуть висуватись на потрібну довжину для підйому.

Якщо варіанти із металевих конструкцій зробити самостійно вдома дуже проблематично, то постає питання, як зробити сходи з дерева? Якщо територія приміщення не дозволяє зробити стаціонарні сходи із широкими сходинками і перилами, варто зупинитись не деяких представлених вище варіантах. Пересувні драбини ми теж не будемо розглядати, оскільки це тимчасовий і не дуже надійний варіант. Найбільш оптимальним для виготовлення в домашніх умовах бачаться сходи складних конструкцій. При їх виготовленні використовують дерево та металеві елементи для кріплень. Важливо не забувати, що потрібно розраховувати вагу, яку здатна витримати драбина. Заводські розсувні сходи витримують 150-170 кг., а виготовлені в домашніх умовах мають менші показники.

Тому варто, подумати, як зробити драбину на горище таким чином, щоб вона була ще й безпечною. Щодо виду деревини, то тут більшість майстрів схиляється до того, щоб робити східці із сосни, як найбільш зручного матеріалу. Обов’язково, перед тим як складати конструкцію точно зробіть заміри сходів. В заводських виробах вони робляться згідно чітко окреслених нормативів, вам теж варто їх дотримуватись.
Міркуючи, як зробити розкладну драбину на горище найбільш зручною, дотримуйтесь наступних параметрів:

 • Кут нахилу слід розрахувати 65-75 градусів
 • Завширшки сходи повинні мати 65 см.
 • Кількість сходинок від 12 до 15
 • Загальна довжина не більше 3.5 м
 • Відстань між сходинками 18-20 см.
 • Товщина поперечок з незначними відхиленнями в ту чи іншу сторону має становити 2 см.
 • Східці треба розташовувати паралельно підлозі

Не забудьте подбати про те, щоб поверхня сходів не була надто ковзкою. Можна використовувати спеціальні накладки.
Роблячи драбину на горище своїми руками, не слід забувати правильно облаштувати горищний люк. Фірми які надають готові горищні конструкції, пропонують варіанти для його утеплення, щоб не втрачати тепло з кімнати. Вам теж варто по це подбати вибравши тепло ізолюючі матеріали. Параметри отвору на горищний люк при цьому складають 120×70 см.
Перед тим як складати сходи на горище своїми руками варто пересвідчитись в наявності усього реманенту . Вам знадобиться: дриль-шурупокрут, вимірювальна рулетка та ножівка по дереву, саморізи, анкери, дерев’яні бруски та кріпильні петлі, переставна драбина. Отже, процес має виглядати наступним чином:

 • На верхню і нижню частину кріпляться бруски. Нижній закріплюється жорстко, а верхній кріпиться петлями.
 • Переставні сходи розрізаються на дві частини. Верхня частина має бути довшою, 2/3 від загальної довжини
 • Прикріпіть додатково декілька рейок для надання жорсткості
 • Дві частини з’єднуються петлями
 • Надійно прикріпіть верхній брус за допомогою анкерів
 • Закріпіть нижню частину сходів, щоб вони не розкривалися самостійно.
 • Зафіксуйте конструкцію вздовж стіни.

Так ви зможете зробити найпростіші складні сходин на горище своїми руками. Звісно зовнішній вигляд їх буде не таким ефектним, як у придбаних готових сходах, проте на горище ними дістатись буде можна. Процедура не займе надто багато часу і виконати її зможе практично кожен. Звісно, для виготовлення більш зручних і міцніших конструкцій будуть потрібні спеціальні навички та інструмент.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *