Як вибрати сходи для дому

яваш дім займає більше ніж один поверх, то вам обов’язково знадобляться функціональні сходи, які забезпечуватимуть легке пересування по дому. Звісно, окрім функціональності вони повинні мати хороший естетичний вигляд, адже сходи займають одне з центральних місць у кімнаті. Щодо самого вибору сходів, то тут слід врахувати декілька важливих моментів:

 • Намагайтесь спроектувати сходи, ще на етапі планування самого будинку, тоді вам буде значно легше підібрати оптимальний розмір
 • Якщо у вас обмежена площа для встановлення сходів, можна використати модульні сходи
 • У випадку, якщо ваші сходи буду розташовані далеко від сонячного світла, намагайтесь використати більш світлі тони для фарбування, щоб конструкція не виглядала надто темною
 • Не бійтесь експериментувати із матеріалами. Зараз, великою популярністю користуються комбіновані сходи із дерева та металу, або з вставками каміння.
 • Якщо в домі є маленькі діти, намагайтесь зменшити щілини між східцями, щоб туди не могла потрапити дитяча нога

   Які бувають сходи

Для початку варто розібратись, які взагалі можуть бути сходи, із чого робити свій вибір. Перш за все, потрібно визначитись із матеріалом,з якого будуть виконані ваші сходи. На сучасному етапі існує величезний вибір матеріалів, а також варіантів їх комбінування. До найпопулярніших матеріалів для спорудження сходів відносять:

 • Дерево
 • Скло
 • Металл
 • Натуральне та штучне каміння

Кожен із них має свої особливості, і не завжди може підійти до певного типу інтер’єру. Тому завжди слід попередньо візуалізувати майбутні сходи, аби точно знати, що вони добре впишуться в дизайн кімнати чи квартири.

Коли ми знаємо які є сходи загалом, то можемо визначити оптимальний для себе матеріал. Звичайно,вже багато років поспіль найбільш популярним залишається дерево, і це не дивно, оскільки цей матеріал дозволяє створювати найскладніші форми, також відзначається чудовими експлуатаційними характеристиками. Також дерев’яні сходи коштують здебільшого дешевше ніж сходи із інших матеріалів.

Стосовно того які є види сходів, що дозволяють створити оригінальний дизайн можна говорити довго, але зупинимось на основних. У великих будинках часто можна побачити кам’яні сходи. При чому вони використовуються не тільки на дворі, але й у середині приміщень. Звісно, вони коштуватимуть дорожче, адже, як правило для виготовлення беруть недешеві породи: мармур та граніт. Металеві та скляні сходи теж мають чимало переваг, їх часто використовують для створення сучасного дизайну, в стилі хай-тек чи лофт.

   Види сходів для дому

Сходи розрізняють по багатьом показникам. Якщо із матеріалами ми розібрались, то пере спробуємо визначити інші види сходів. Так за конструкцією сходи ділять на:

 • Одно маршові
 • Двухмаршові
 • Багатомаршові

Кількість маршів залежить від довжини сходів, так кількості сходинок. Іноді використовують спеціальні сходи, наприклад підвальні та сходи на горище. Сходи на горище, мають свої особливості, оскільки можуть бути призначені для виходу на мансарду, або горищну кімнату. Для цього вони повинні бути надійними, але з іншого боку не займати багато місця, бути максимально ергономічними.

Сходи у приватних будинках також розрізняють за способом їх використання, таким чином вони можуть бути: стаціонарними, переносними, або складними. Якщо в кімнаті замало простору, то радять використовувати складні сходи, які є досить простими в установленні. Також в залежності від планування сходи можна розрізнити на поворотні та прямі. Найбільш надійними вважаються маршеві сходи, які на відміну від гвинтових набагато безпечніші. Однак це не значить що варто ставити хрест на планах установити собі гвинтові сходи, просто потрібно більше уваги приділити майбутній безпеці під час установки.

Отже, обираючи сходи у будинок слід враховувати безліч деталей, котрі допоможуть вам скомпонувати їх із загальним інтер’єром. Але пам’ятайте, що хороші сходи це перш за все надійність, тому який би матеріал чи форму ви б не обрали, вам потрібно найбільшу увагу звернути на закріплення усіх складових частин та правильне установлення. Якщо всі рекомендації будуть враховані, то ви отримаєте не тільки функціональний об’єкт, але і справжню окрасу для вашої домівки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *