Гвинтові сходи, та сходи на горище. Що вибрати?

В приміщеннях де простір обмежений, доволі часто встановлюють гвинтові сход. Їхня конструкція дозволяє суттєво зекономити місце, але разом з тим вони можуть бути доволі надійними, а умови правильного становлення. Гвинтові сходи, ще називають крученими через їхню форму, яка нагадує закручену спіралевидну конструкцію. Сходи на горище теж використовують для економії простору, однак зазвичай їхня конструкціє є прямою, а також вони можуть мати складну конструкцію, в той час як кручені сходи є стаціонарними. Тому, для того щоб мати змогу вийти на горище, частіше всього використовують спеціальні сходи.

Сходи на горище – це спеціальна конструкція, яку розташовують на верхньому поверсі, вони займають місце між підлогою горища, та підлогою верхнього поверху будинку. Як уже зазначалось вище, такі сходи в переважній більшості робляться складними для економії простору. Розкладати так драбину доволі просто, адже для цього застосовують спеціальні механізми. Вони можуть розкладатись за допомогою спеціального фіксатора, або для розкладання можна використати палицю із гачком на кінці, яка дозволяє опускати драбину коли потрібно.

   Які плюси сходів на горище?

Якщо спробувати визначити найбільші плюси горищних сходів, то треба виділити в першу чергу наступні фактори:

 • Економія простору в кімнаті
 • Легкий монтаж, встановити таку драбину легко зможуть двоє людей, без особливих навичок та спеціального обладнання.
 • Надійність та міцність. Як правило вони здатні витримувати навантаження до 200 кг.
 • Безпека. Всі сходи робляться із використанням спеціальних матеріалів та насічок, щоб мінімізувати шанс повзковзнутися
 • Довгий термін експлуатації. Сходи можуть використовуватись роками, залишаючись надійними та безпечними.
 • Легкість в догляді. Сходи можна легко мити, та перефарбувати.

Сходи на горище мають переваги перед іншими, перш за все завдяки тому, що створюються саме для конкретної цілі, а саме: виходу на мансарду чи житлову кімнату під дахом. Тому конструюються саме з урахуванням особливостей будинку. Також, існує можливість утеплення таких сходів, що дає змогу зберігати тепло в домівці, підтримувати нормальний температурний режим, а також убезпечити себе від небажаної сирості в будинку. Такою драбиною зможуть скористатися як літні люди, так і діти від 4-5-ти років.

   Недоліки саморобних сходів на горище

Часто намагаються зробити драбину на горище самостійно, однак подібні саморобні конструкції можуть мати ряд недоліків. Перш за все, це ненадійність складних механізмів, адже вони можуть зношуватись і за нами потрібен постійний контроль, на відміну від фабричних, де використовують максимально надійні комплектуючі. Небезпека пошкодження люку при навантаженні згори. Наприклад, недостатньо добре закріплений люк може провалитись, якщо на нього наступити, тому саморобні сходи краще залишати розкладеними під час перебування на горищі.

Гвинтові сходи – це один з кращих варіантів, як можна одночасно зекономити площу, та з’єднати кімнату і горище. Такий вид сходів знаний, ще з часів середньовіччя, хоча і використовувався і раніше. За традицією, підйом по таких сходах відбувається за часовою стрілкою. Побудова кручених сходів вимагає точних математичних розрахунків, тому до попередніх замірів треба підходити максимально уважно.

Гвинтові сходи переваги мають перш за все за рахунок економії місця. Але це не єдиний плюс кручених сходів. Ще потрібно згадати наступні переваги:

 • Використовується менше матеріалу ніж для звичайних маршових сходів, що впливає на ціну виробу
 • Сходи мають дуже презентабельний зовнішній вигляд, тому інколи їх встановлюють не стільки через крайню необхідність, а для того, щоб підкреслити дизайн інтер’єру
 • Монтаж сходів доволі простий
 • Високий термін експлуатації

Недоліки сходів полягають в наступному:

 • Незручність при перенесенні предметів. Якщо пересуватись такими доволі легко, то із перенесенням габаритних предметів досить часто виникають проблеми. Тому, якщо ви обираєте подібні сходи, то краще заздалегідь обдумати як транспортувати меблі та інші великі предмети до верхніх кімнат
 • Можуть бути незручними для літніх людей та маленьких дітей яким буде важно пересуватися по таки сходам .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *