Як утеплити горище – практичні поради для власників будинку.

Горище є одним із найважливіших приміщень будь-якого будинку, що має кроквяну систему даху. Дуже часто простір під покрівлею використовують як житлове або технічне приміщення, вільний доступ до якого надають розкладні сходи на горище. Але, незалежно від того, як ви експлуатуєте горище, його утеплення відіграє величезну роль у теплоізоляції всієї будівлі, тому цьому питанню варто приділити увагу.

Відомо, що в будинках майже 20% втрат теплової енергії відбувається саме через дах. Це не лише впливає на мікроклімат оселі, а й збільшує витрати на обігрів, а також навантаження на опалювальне обладнання. Як утеплити горище, щоб уникнути втрат тепла а величезних переплат?

 

Чим краще утеплити горище?

Коли перед власником будівлі виникає питання, як утеплити горище будинку, далеко не останню роль у його вирішенні відіграє вибір матеріалу для теплоізоляції. Сучасний ринок будівельних матеріалів пропонує широкий вибір утеплювачів різного типу, що відрізняються складом, характеристиками і, звісно ж, ціною. Найбільш затребуваними є такі матеріали:

  • мінеральна вата;
  • полімерні матеріали (пінополіуретан);
  • насипні матеріали (керамзит)

Вибираючи з поміж запропонованих матеріалів, чим утеплити горище, важливо знати властивості кожного з них.

 

Утеплення мінеральною ватою

Найбільш популярним і універсальним утеплювачем є мінеральна вата. Цей матеріал використовується як для утеплення фасадів, самої покрівлі, так і для теплоізоляції перекриттів, фронтонів. Постачається вата у вигляді рулонів або матів різної площі та товщини. Утеплювач укладають між крокв даху і лагами підлоги, кріплять вату спеціальними фіксуючими елементами, а стики закривають вологостійкою клейкою стрічкою.

Перед тим як утеплити горище мінватою, потрібно передбачити зовнішній захист матеріалу від вологи й вітру за допомогою ізоляційної мембрани. Цей утеплювач відмінно вбирає воду, тому потрібно повністю виключити його контакт з вологою, з боку горища влаштовують пароізолюючий бар’єр. Використовуючи мінвату, враховуйте, що вона має чималу вагу, тому важливо правильно розрахувати навантаження на конструкції, у разі необхідності провести їх посилення.

 

Як утеплити горище будинку керамзитом

Найбільш затребуваним матеріалом для теплоізоляції горищних перекриттів у нас в країні є керамзит. Цей насипний матеріал відмінно пропускає повітря, при цьому надійно утримуючи тепло. Керамзит має тривалий термін експлуатації, невелику вагу, не боїться вологи й перепадів температури. Також цей матеріал негорючий, він абсолютно безпечний для людини й навколишнього середовища.

Перед тим, як утеплити горище керамзитом, варто виконати підготовчі роботи. На підлозі горищного приміщення споруджують короб по всій площі перекриття, дно якого вистилають пароізолюючим бар’єром. Товщина шару керамзиту визначається за допомогою спеціального розрахунку. Якщо необхідно зробити підлогу, то її настилають поверх керамзиту, спираючи дошки на лаги. Про варто враховувати, що один лише насипний матеріал не забезпечить якісну ізоляцію, тому похилі й вертикальні площини утеплюють іншими матеріалами.

 

Як утеплити горище пінополіуретаном?

Найсучаснішим матеріалом для утеплення горищних приміщень є також пінополіуретан. Як і мінвата, цей утеплювач універсальний, може використовуватися як для обладнання підлог, так і для ізоляції дахів, фронтонів. З усіх вищеописаних варіантів цей полімер має найменшу теплопровідність, у зв’язку з цим його наносять досить тонким шаром, що допомагає заощадити внутрішній простір.

Пінополіуретан не вбирає вологу, не боїться цвілі, до нього байдужі комахи й гризуни. Термін експлуатації цього матеріалу становить 40-50 років, а при його укладанні не потрібно створювати гідробар’єр і вітровий захист. Наносять цей утеплювач методом напилення, для чого використовують спеціальні пристрої. Окрім гарних теплоізоляційних властивостей полімер має ще одну важливу якість – завдяки своїй монолітній структурі, без стиків і зазорів, він збільшує жорсткість конструкції покрівлі та перекриття.

Чим краще утеплити горище вашої оселі? Відповідь на це питання криється в особливостях конструкції вашого будинку та даху, фінансових можливостях та ваших власних вимог до утеплювача.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *