Як правильно вибрати мансардні вікна

Простір, розташований під дахом будинку, раніше називався горищем і переважно використовувався для того, щоб вміщувати в собі речі, які активно не використовуються в побуті. Однак відтепер даний простір все частіше починає використовуватись у якості мансарди. Важко уявити сучасний заміський будинок без затишної мансарди. Для того щоб це приміщення стало по-справжньому комфортним, необхідно правильно підібрати мансардні вікна

Мансардні вікна: загальні характеристики

Вікна на мансарді дозволяють створити приємне освітлення приміщення. За їх допомогою проникає до 40% більше світла, ніж через вікна, розташовані у міських квартирах. Варто зауважити, що велика кількість світла дозволить візуально збільшити кількість простору у вашому приміщенні. Оформлені зі смаком вікна стануть важливою частиною вишуканого дизайну інтер’єру всієї кімнати.

 

Мансардні вікна дозволять вам у будь-який час насолоджуватися мальовничими пейзажами й нічним зоряним небом разом зі своїми близькими. Однак головною характеристикою вікон є їхня функціональність. Мансардні вікна мають такі основні властивості: світло пропускна здібність, вентиляція, герметичність та теплозахист. Правильно підібрані вікна дозволяють облаштувати в мансарді дитячу кімнату, у якій завжди буде тепло і затишно, романтичну спальню, або кабінет.

Як вибрати мансардні вікна?

Під час зведення будинку з мансардою або при будівництві мансарди на вже готовій будівлі, її конструкція залежить від загальних архітектурних характеристик будинку. Організація мансарди – це гармонійне поєднання цієї низки важливих моментів.

При виборі мансардних вікон необхідно звернути особливу увагу на наступні чинники:

·        підходящий розмір вікон та їх кількість;

·        необхідна модель вікна;

·        комплектація;

·        вимоги до безпеки;

·        необхідна система вентилювання;

·        конструкція покрівлі та архітектура будівлі в цілому.

Найбільш важливий вплив на вибір мансардних вікон має конструкція будівлі. Саме від міцності та розташування її елементів буде напряму залежати можлива кількість і розмір вікон на мансарді. За допомогою наявної архітектури ми визначаємо пропорції та стиль вікон.

Оскільки вікна є найслабшою ланкою теплоізоляції приміщення, то орієнтувати їх на північ не рекомендується. Облаштування системи вентиляції у мансардних приміщеннях є більш важливим, ніж у всіх інших кімнатах будівлі. Це пояснюється тією обставиною, що тепле повітря з усього будинку піднімається вгору, а пара скупчується і конденсується якраз під самим дахом.

Що стосується приватності, то особливо важливим цей чинник є для облаштування спальні. Мансардні вікна у спальні повинні розташовуватися таким чином, щоб не створювати великого огляду кімнати для сусідів та інших сторонніх людей. Однак навіть якщо розташувати вікна потрібним чином немає можливості, завжди можна використати різноманітні штори, жалюзі чи роль ставні.

Безпека мансардних вікон також є досить важливим моментом, на який необхідно звернути увагу. Наприклад, вікна дитячої кімнати не рекомендується робити вертикальними. Краще, якщо вони будуть похилими і розташовуватимуться на висоті, не досяжній для маленької дитини.

Матеріал для мансардного вікна

Найкращими матеріалами для мансардних вікон є екологічний поліуретан та високоякісна деревина. Вологостійкі вікна з поліуретановим покриттям стануть найбільш підходящим варіантом для приміщень із підвищеною вологістю (ванні кімнати, кухні, басейни). Соснова деревина для вікон дозволяє забезпечити стійкість вікна до коливань температури. Всі дерев’яні вікна для мансарди покриваються лаком на водній основі.

Організація правильного освітлення мансардного приміщення залежить від співвідношення площі вікон із площею підлоги.

Склопакет для мансардного вікна

Стандартним варіантом для всіх мансардних вікон є склопакет, що має зовнішнє загартоване скло. Таке скло значно міцніше, ніж звичайне. Воно заповнюється аргоном, який забезпечує хорошу теплоізоляцію. Окрім базового, існують також наступні варіанти склопакетів:

·        з іншим газом-наповнювачем, який володіє більш високим коефіцієнтом теплопровідності;

·        внутрішнє скло з підвищеним рівнем безпеки (розбите скло розсиплеться на маленькі негострі шматочки);

·        збільшена внутрішня відстань в склопакеті, яка забезпечує кращу теплопровідність;

·        склопакет із товстим зовнішнім склом, яке підвищує міцність вікна.

Не дивлячись на те, що стандартний склопакет забезпечує достатній рівень теплоізоляції та безпеки, для деяких потреб можуть знадобитись певні додаткові функції. Якщо найважливішим фактором для вас є теплоізоляція, зверніть увагу на коефіцієнт теплопровідності всього вікна, а не тільки на склопакет.

Особливості догляду за мансардними вікнами

Якщо ви є власником мансардних вікон із дерев’яними рамами, те періодично вам знадобиться покривати їх лаком. Такі рами є дуже якісними, оскільки при виробництві не тільки покриваються лаком, але й обробляються спеціальним антисептиком, який захищає їх від вологи, комах та цвілі.

Догляд за мансардними вікнами включає в себе такі основні процеси:

·        миття скла і очищення спеціальних жолобів (розташовуються по периметру вікна) від засмічень;

·        замазування петель на вікнах.

Правильний догляд за вікнами допоможе збільшити термін їх експлуатації і зберегти їх первинний зовнішній вигляд протягом тривалого періоду часу.

Де купити мансардні вікна?

Якщо ви вирішили замінити або встановити вікна на своїй мансарді, то найпростішим вирішенням цієї проблеми стане замовлення мансардних вікон на нашому сайті. Ми пропонуємо якісну продукцію за доступними цінами. Більш детальні відомості ви можете дізнатись, зв’язавшись із нашими спеціалістами.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *