Сходи на горище

Горище є невід’ємним атрибутом кожного заміського будинку. Воно слугує найкращим приміщенням для зберігання різноманітних речей, які не мають активного використання у побуті. Крім того, на горищі ви можете організувати мансарду – додаткову кімнату для роботи чи відпочинку.
Для того щоб ви могли швидко і комфортно потрапити на горище, необхідно організувати зручний підйом. Найкраще це вийде за допомогою сходів. У наш час виробники надають надзвичайно широкий вибір горищних сходів на будь-який смак. В даній статті ми поговоримо про те, як обрати сходи на горище.

Основні вимоги до вибору сходів на горище

Рекомендуємо вам звернути увагу на наступні основні фактори при виборі сходів:

·        наявність вільного простору;

У тому випадку, якщо в вашому будинку є велика кількість місця, то найкращим варіантом буде встановлення таких самих сходів, як і в інших частинах будинку: використовуйте той самий матеріал, розміри та стиль.

Якщо ж вільного місця в вашому будинку не надто багато, а простір ви хочете використати для більш важливих речей ніж сходи, то найбільш підходящим компромісним варіантом стануть складні сходи на горище. Не дивлячись на те, що подібні сходи не справляють своїм дизайном такого захоплюючого враження як стаціонарні, вони є не менш міцним та безпечним варіантом організації підйому на горище.

·        призначення сходів.

Що стосується призначення сходів, то тут необхідно одразу визначитись, хто саме буде користуватись ними найчастіше. Якщо сходи призначатимуться переважно для літніх людей, то вимоги до безпеки та зручності мають бути найвищими. Якщо у вашому будинку є маленькі діти, то необхідно подбати про те, щоб вони не мали вільного доступу до сходів на горище.

Різновиди та переваги нестаціонарних сходів на горище

Сучасні складні горищні сходи мають велику кількість модифікацій і продаються за доступними цінами. Вони не стануть такою вишуканою прикрасою вашого інтер’єра, як стаціонарні сходи, однак є компактними і легко ховаються у люці, що веде на горище.

В залежності від матеріалу, складні сходи на горище розділяються на наступні різновиди:

·        дерев’яні складні сходи (подібний різновид переважно не може регулюватися по висоті, а для зменшення довжини необхідно буде просто відрізати зайві сходинки);

·        металеві складні та розсувні сходи (сходинки комплектуються спеціальними виїмками, що запобігають ковзанню);

·        розсувні двосекційні сходи.

Однією із модифікацій є компактні складні сходи, які призначаються для приміщень, де навіть для нестаціонарних сходів буде  недостатньо місця. Стандартні складні горищні сходи включають переважно 3-4 секції, а компактні розсувні складаються лише із двох. Такі особливості конструкції жодним чином не впливають на якість, міцність та надійність розсувних сходів.

В сучасних будинках усе рідше можна зустріти повноцінні сходи на горище, оскільки для більш раціонального використання простору в приміщенні все частіше встановлюються складні сходи, що кріпляться на горищному люці. Такі сходи компактні та після використання просто ховаються у стелю.

Зверніть увагу

Горищний люк обов’язково необхідно утеплити, оскільки саме через нього існує найбільша ймовірність втрати тепла. Окрім цього, рекомендуємо вам встановити замок на люку, щоб сторонні люди на могли потрапити на горище, чи у ваш будинок.

Монтаж сходів на горище

Не дивлячись на те, що дехто вважає, що найбільш підходящим варіантом буде самостійна установка горищних сходів, це не зовсім правильно. Задля того, щоб гарантувати безпеку і надійність, рекомендується все-таки звернутись за допомогою до спеціалістів.

Оскільки монтаж сходів потребує певних будівельних навичок, звертаємо вашу увагу на основні моменти, які необхідно буде врахувати:

·        надійність вертикальних і бічних балок (від даного фактору буде залежати, яке навантаження здатні будуть витримувати сходи);

·        кут, під яким планується встановити сходи;

·        відстань між сходинками (велика відстань між сходинками створюватиме некомфортні умови для підйому, однак занадто маленька відстань зробить підйом не тільки некомфортним, а й небезпечним).

Для монтажу сходів вам знадобляться такі основні матеріали та інструменти: пилка, набір шурупів, викрутка, набір гайкових ключів, пристрій для вимірювання кутів. Складні горищні сходи є дуже практичним варіантом, оскільки ви можете додавати або прибирати кілька секцій, в залежності від висоти вашого приміщення. У випадку зі стаціонарними сходами зробити це значно складніше.

Як вибрати сходи на горище?

Вибираючи горищні сходи для свого будинку, приділіть особливу увагу таким важливим факторам:

·        надійність та безпека (сучасні виробники пропонують широке розмаїття варіантів: наприклад, для того щоб не посковзнутись, на сходинках робляться спеціальні насічки);

·        висота приміщення та розмір люку на горище (перед вибором сходів на горище необхідно виміряти відстань між стелею та підлогою у тому місці, де є вихід на горище; найбільш підходящою вважається висота у 280 см);

·        матеріал (сходи можуть виготовлятися з дерева, металу або бути комбінованими – металева основа та дерев’яні сходинки);

·        термоізоляційність (якщо температурний режим на горищі та в приміщенні вашого дому суттєво відрізняється, то краще обирати сходи із термоізоляційною кришкою; таким чином, ви збережете тепло у будинку в зимовий період та прохолодну температуру влітку);

·        компактність та зручна установка (оскільки кожна людина цінує комфорт і зручність у своєму будинку, то така деталь інтер’єру як сходи повинна гармонійно вписуватись в загальну картину).

Сходи на горище ціна

Як ви вже могли здогадатись, ціна сходів буде залежати від матеріалу, з якого вони виконані, особливостей дизайну та складності монтажу. За більш детальною інформацією рекомендуємо звернутись до спеціалістів у даному питанні.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *