Сходи розкладні, що це?

Особливістю розкладних сходів є їх компактність та конструкція, що дозоляє тримати сходи в складеному стані поки не виникає потреба у їх використанні. Таким чином, поки вам не знадобиться піднятися на горище, мансарду чи другий поверх, вони не будуть займати місце в кімнаті. В сучасних квартирах, та будинках, які все частіше проектуються з огляду максимальну зручність та функціональне використання простору, такі сходи є ідеальним рішенням. Для розкладання сходів не потрібно значних зусиль, то із цим може справитись навіть дитина, але при бажанні можна, завдяки спеціальним конструкціям убезпечити дітей від користування ходами.

Сходи розкладні ділять на декілька типів, в залежності від способу розкладання. Одними з найбільш поширених є ножничні сходи, які складаються із декількох складних частин. Принцип їх дії часто порівнюють із гармошкою, адже розкладання елементів нагадує цей музичний інструмент. В складеному стані, така драбина є зовсім непомітною, тому вона ніяк не впливає на інтер’єр кімнати де її встановлюють. Більше того, такі сходи можна легко утеплити, і якщо ви плануєте їх встановлення на горище,яке не буде взимку опалюватись, то вам не варто переживати з приводу того, що через люк для сходів буде втрачатись тепло.

Інші розкладні сходи теж мають ряд переваг. Наприклад телескопічні сходи маю дуже міцну і надійну конструкцію. Телескопічна драбина складається із двох частин. При розкладанні сходів нижня часина зсувається по верхній, і сягає підлоги. Таку конструкцію практично неможливо розхитати, і пересуватись по ній можна навіть, якщо вам потрібно транспортувати із собою важкі предмети. Іноді використовують відкидні сходи, які нагадують стаціонарні маршеві сходи, але їх основний мінус полягає в тому, що вони у складеному стані все одно займають чимало простору

Як вибрати розкладні сходи?

Обираючи тип розкладних сходів, потрібно врахувати декілька деталей:

  • Як часто вони будуть використовуватись
  • Розміри приміщення де вони будуть встановлені
  • Особливості інтер’єру приміщення
  • Потреба в –тепло та шумоізоляції

Якщо сходи будуть використовувати досить часто, то краще обрати телескопічні, як більш надійні. Справа в тому, що ножничні сходи можуть зношуватись в частині з’єднань, і вам доведеться здійснювати поточний ремонт. Телескопічні сходи, мають лише одне з’єднання і в цьому плані більш витривалі. Щодо розмірів, то ножничні сходи виграють, оскільки вони можуть практично повністю входити в люк, і не займатимуть місця. Якщо у вас утеплене горище, то потреба в додатковій теплоізоляції сходів може і не виникнути.

Особливістю внутрішніх сходів є те, що їх необхідно максимально пристосувати до інтер’єру будинку. Для стаціонарних сходів іноді використовують різні комбіновані рішення, коли сходи поєднують із шафою, або розміщують полиці. Однак це за умови, що в приміщенні достатньо простору. Якщо, ж потрібно заощадити простір, то найкраще використати складні сходи, які не будуть заважати і використовуватимуться тільки за своїм безпосереднім призначенням.

   Розкладні сходи на горище своїми руками

Чимало умільців намагаються зробити розкладні сходи власноруч, але слід зауважити, що для того аби зробити такі сходи максимально безпечними та функціональними необхідні певні знання і навички. Для створення потрібної конструкції потрібно правильно виконати заміри, та визначити яку, вагу зможе витримати вага драбина. Фабричні сходи як правило витримують від 150 до 200 кг. Для дерев’яних сходів краще брати сосну, так як її відносно легко обробляти і вона володіє необхідною міцністю.

Сходи на горище, під другий поверх за розмірами повинні максимально точно підходити до потолочного отвору. Існують певні стандарти розмірів на які варто орієнтуватися. Висоту потрібно розраховувати не більше ніж 3.5 м, інакше вона може бути не достатньо стійкою. Ширину марша варто обмежити до 1.1 м. Відстань між східцями до 20 см. Але якщо величина приміщення не дозволяє встановити таку драбину, то в пригоді стануть складні сходи, які забирають менше простору. Врахувавши всі особливості вашого будинку, а також фінансові можливості ви зможете обрати оптимальні сходи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *