Сходи на горище, як підібрати по розмірам і конструкції

В сучасних будинках горище давно перестало бути місцем де зберігають усілякий хлам та непотріб. Більшість власників будинків намагаються максимально ефективно використати цей простір. Однак для того, щоб на горище було комфортно діставатись, необхідні зручні сходи. Окрім зручності, сходи також повинні бути надійними, тому дуже важливо підібрати оптимальний розмір та конструкцію самих сходів. Безліч фірм та сайтів пропонують вже готові сходи, та як обрати ті, які будуть зручними саме для вас. Преш за все слід визначитись із параметрами сходів та місцем де вони будуть розташовані. Поблизу сходів не варто згромаджувати простір, щоб не утруднювати підйом та спуск.

Сходи на горище, розміри яких правильно прораховані можна доволі легко установити. Оптимальні розміри отвору для сходів становлять 120х60 см. Далі слід на місці підрахувати висоту сходів. Професіонали не радять робити надто високі сходи, і хоч таке буває рідко, але сходи висотою більше 3.5м. встановлювати не варто, оскільки в такому випадку значно втрачається їхня надійність. Кількість сходинок може бути в діапазоні від 15 до 20 штук. Відстань між ними також не варто робити більшою за 15-20 см.

Сходи на горище, за конструкцією можуть серйозно відрізнятись, але головні фактори залишаються тими самими: компактність та надійність. Серед конструкції, варто виділити дві основні: висувна або складна конструкція. Складна конструкція має декілька секцій, які складаючись одна до одної кріпляться вгору. Висувна, або телескопічна конструкція, має здебільшого лише дві секції, нижня частина якої висувається по направляючим. Обидва варіанти є цілком прийнятними та мають свої переваги, але якщо говорити в загальному то висувні конструкції більш надійні, і призначені для частішого використання, в той час як складні драбини є більш компактними і менш габаритними.

Конструкції сходів дачного будинку

Для дачних будиночків та котеджів дуже часто обирають саме такі горищні сходи. Якщо у вас на дачі є другий поверх яким ви часто користуєтесь, то вам скоріш за все варто задуматись про установку стаціонарних маршових сходів. Проте, установка таких об’ємних конструкції не завжди доцільна, як з економічної точки зору, так і з чисто практичної. Якщо ви оберете для дачного будинку складні сходи, ви зможете суттєво зекономити, але зовсім не втратити в комфортності. Якщо ви правильно виберете тип і розмір драбини, то ви зможете з легкістю нею користуватись, на загромаджуючи простір своєї дачі.

Висувні сходи на горище – оптимальне рішення

З дизайнерської точки зору, висувні сходи доволі вигідний елемент інтер’єру, так як він просто ховається і на відміну від стаціонарних сходів не потребує додаткових дизайнерських рішень. Ще одним суттєвим плюсом висувних драбин є їхня легкість, опустити сходи зможе як підліток, так і літня людина. В користування вона теж доволі проста, і для її розкладання не потрібно ніяких додаткових механізмів. Ну і звичайно ціна, грошей на таку драбину витрачається мінімум, а за умови що ви самотужки займетесь її установкою, сума видасться взагалі мізерною

Звісно висувні сходи на горище мають і деякі мінуси. Проте всі недоліки випливають виключно від того наскільки якісні сходи ви замовили, та правильної їх експлуатації. Може трапитись ситуація, коли котрісь механізми чи важіль можуть заїдати, але подібні незручності легко усунути. Також при розкладанні драбини може пошкодитись полове покриття, тут треба звернути увагу на правильність установки, а також наскільки акуратно мешканці користуються сходами.

Механізми сходів на горище

Механізми, що використовуються для таких драбин доволі прості, тому багато хто береться самотужки встановлювати сходи на горище оскільки в цьому немає нічого складного. Для тих хто самостійно встановлює сходи, варто підшукати підходящі механізми в будівельних магазинах. Для складних сходів головним механізмом є шарнірні петлі, які можна придбати, хоча дехто робить їх з металу самотужки. Також, потрібно встановити додаткові кріплення на люк, які будуть підтримувати сходи, тут слід зауважити для себе, щоб кріплення витримували вагу драбини.

Залишити відповідь