Кімната на горищі – простір для ваших ідей

Кімнати на горищі часто створюють, як спеціальні комори де можна зберігати різноманітні речі, котрі використовуються не часто. Однак сьогодні, все більше господарів приходять до думки, що горище є чудовим місцем для створення житлових кімнат. Хтось обладнує на горищі дитячі кімнати та ігрові зони, комусь подобається ідея створити на горищі власний робочий кабінет, або кімнату відпочинку. Наприклад, доволі розповсюдженим є обладнання під дахом більярдних кімнат. Яку б з цих ідея ви не взяли на озброєння, вам обов’язково слід враховувати певні особливості таких кімнат.

Кімната на горищі своїми руками

Перш ніж задумувати кімнату на горищі, ви повинні визначитись з тим, чи буде вона використовуватись цілий рік, чи тільки в теплу пору року. Від цього залежить наскільки вам потрібно буде її попередньо утепляти перед ремонтом. Важливу роль також має конструкція даху, оскільки він забирає велику частину простору на горищі, і це слід врахувати. Ще одним важливим моментом, є природнє освітлення кімнати, слід вирішити скільки вікон вам потрібно, і де вони мають розташовуватися. Також не слід забувати про комфортний вихід на горище, визначитись який тип сходів ви плануєте використати.

Кімната на горищі, як зробити її максимально комфортною?

Таким питанням часто задаються господарі будинків. Звісно, якщо при будівництві будинку, було заплановано використання площі під дахом для певних потреб, то ремонт робити значно легше, але найчастіше в старіших будинках про це не задумувались. Тому, якщо ви плануєте створити кімнату з нуля, варто спершу оцінити стан горища, наскільки його конструкція готова для такої перебудови. Перевірити потрібно і стан даху, і відремонтувати його в тих місцях де можливі протікання.

Отже, ви розпочали благоустрій кімнати на горищі, як правильно зробити таку кімнату? Після перевірки даху, розпочинають його утеплення. Периметр стін переважно створюють із дошки, а після його встановлення займаються прокладанням електропроводки. Так у вас вималюється реальний образ майбутньої кімнати, після чого можна приступати до оздоблювальних робіт. Стіни можна оздоблювати гіпсокартоном, чи іншим матеріалом. Особливу увагу приділіть розташуванню розеток, визначтесь які саме електроприлади вам будуть потрібні в кімнаті, щоб заздалегідь знати місце їх розташування.

Кімната на горищі передбачає, що діставатись до неї треба буде сходами. Вибір драбини є досить важливим етапом. Ви можете обрати стаціонарні сходи і встановити їх у верхній кімнаті під горищем, але не завжди для цього є місце, тому доцільно замовити спеціальні складні сходи, як не будуть займати місце в кімнаті. Вони мають багато видів, та коштують доволі недорого. Якщо ж ви хочете зробити сходи на горище елементом декору, то можете встановити гвинтові сходи, які мають оригінальний зовнішній вигляд.

В кімнаті на горищі ремонт можна зробити у будь-якому стилі. Наприклад, досить часто над дахом облаштовують кімнати для підлітків. По суті, це ще своєрідне суміщення ігрової зони та дитячої кімнати. Також, можна ремонт під тренажерний зал, одна не забувайте, що форма стелі може бути не стандартною, тому деякі тренажери використовувати буде важко. Прекрасним рішенням буде створення бібліотеки, адже на горищі досить легко усамітнись, щоб почитати. Проте, не забувайте, що транспортувати меблі на горищі не так і легко, тому старайтесь обладнати кімнату тільки найнеобхіднішим, матеріал з якого виготовлені меблі повинен бути достатньо легким.

Якщо ви плануєте обладнати кімнату на маленькому горищі, то це може бути спальна кімната, куди можна помістити ліжко і нічого лишнього. Вікна на похилому даху можуть тільки додати спальні антуражу. Вдалим рішенням може бути створення гардеробної кімнати на горищі, адже якщо у вас багато одягу, а спеціально приміщення під гардероб виділити немає змоги, то гардероб на горищі те що треба. В будь-якому випадку, якщо розміри горища невеликі, не потрібно навантажувати простір великою кількістю меблів. Для літніх кімнат відпочинку, взагалі може підійти лише гамак, або зручне плетене крісло.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *