Чим кріпиться сайдинг – поради експертів

Високоякісний сайдинг може суттєво змінити фасад будинку, надавши йому вишуканості та завершеного вигляду. До того ж цей оздоблюваний матеріал славиться своєю довговічністю, служить не один десяток років. Якісний матеріал коштує недешево, тому багато домашніх майстрів воліють проводити монтаж самостійно, щоб трохи зекономити. Супер складного в цій роботі нічого немає, але все ж краще довірити монтаж професіоналам, які знають чим кріпити сайдинг, дають гарантії на виконану роботу. У разі чого, до робочих можна пред’явити претензії, вимагати усунення дефектів.

Монтаж сайдинга: докладна інструкція

Запропонована нами інструкція пояснює, як кріпити пластиковий сайдинг. Ця робота передбачає кілька варіантів монтажу:
• фіброцементний метод;
• дерев’яний;
• металевий;
• вініловий.
Але найкраще, вирішуючи питання про те, чим кріпити сайдинг, використовувати каркас з дерев’яної обрешітки. Це може бути тільки одне дерево або дерев’яні бруски, до яких кріпиться алюмінієвий профіль.
Між профілями необхідно витримати відстань не менше, ніж півметра. Це дозволить більш надійно закріпити облицювальний матеріал, виключаючи перепади. Кріплення здійснюється з постійним контролем поверхні за допомогою рівня.
Якщо використовувати для обрешітки тільки дерево, то це допоможе трохи заощадити, оскільки воно обходиться значно дешевше. Обираючи дерево, варто звернути увагу на наступні важливі фактори:
• воно не повинно розшаровуватися;
• не мати різних деформацій;
• бажано, щоб не було видно слідів від сучків;
• повна відсутність темних слідів, плям, які можуть свідчити про початок гноїння, грибок.
Всі дерев’яні конструкції необхідно обробити антисептиком та дати їм трохи висохнути.
Решетування кріпиться на рівну поверхню, для цього прибираються всілякі залишки плитки, лиштви, фрагменти штукатурки. Матеріал зазвичай кріплять горизонтально. Багато хто задається питанням, чи можна сайдинг кріпити вертикально? Такий варіант не виключається, тим більше, якщо дозволяє довжина смужок.
Чим кріпити сайдинг? Відповідь проста – будь-яким відомим кріпильних матеріалом, але найкраще використовувати саморізи.
Кожна рейка обрешітки повинна бути перевірена за рівнем. За бажанням можна утеплити стіну, але цей матеріал потрібно укласти після монтажу обрешітки. Це може бути скловата, пінопласт чи інше. При монтажі утеплювача необхідно використовувати два види обрешітки.

Монтаж J-профілю

Цей вид профілю необхідний для подальшого монтажу водовідливів. Ця конструкція, на відміну від сайдінга, – міцна, тому проблем у роботі не передбачається. Такі кутові профілі закріплюються за допомогою саморізів. Чим і як кріпити пластиковий сайдинг біля j-профілю? Його можна зафіксувати будь-якими кріпильними матеріалами. Після того, як кутові елементи закріплені, можна приступати до монтажу самого облицювального сайдингу. Починають роботу з зовнішнього нижнього краю.
За допомогою таких профілів окантовують і дверні та віконні прорізи. Між фундаментом й першої смужкою залишають невеликий зазор, який пізніше закриється фінішною планкою. З розміщенням матеріалу все зрозуміло, але чи можна кріпити сайдинг вертикально біля дверного чи віконного отвору? Це не має значення, головне залишити такий само зазор, як і при горизонтальному кріпленні.

Монтаж сайдингових панелей

Після того, як виставлені всі планки й профілі, можна починати монтаж самого сайдингу. Одна панель накладається на іншу й кріпиться обраним способом. Так робиться до віконного отвору або до рівня даху. Не можна сильно затягувати всі панелі, краще, щоб вони були трохи рухливими. Біля вікон чи даху кріпляться фінішні планки.
Між кожною панеллю необхідно залишати невеликі зазори. Це потрібно для того, щоб облицювальний матеріал не роздувався при змінах температури й під ним не створювався конденсат. Весь кріпильний матеріал вводиться в спеціальні зазори, які вже є на кожній панелі. Не варто вводити саморізи або цвяхи зі значним натиском. Монтаж цього матеріалу здійснюється хлист-навхлист. Для цього передбачені спеціальні замки, які фіксуються з попереднім.
Щоб купити правильний сайдинг, необхідно уважно переглянути весь матеріал. Зверніть увагу, щоб у жодній упаковці не була порушена цілісність. Якщо ж матеріал купується поштучно, потрібно проконтролювати стан його поверхні, стан замків і можливу наявність нерівностей.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *