Як правильно вибрати сайдинг?

Коли ми вирішуємо зайнятися зовнішньою обробкою будинку, перед нами виникає одне важливе запитання: яким обробним матеріалам віддати перевагу, щоб вони вдало поєднували в собі доступну ціну та високу якість? Обшивка будинку сайдингом стала одним із найпопулярніших сучасних рішень. Він дозволяє не тільки захистити будівлю він негативного впливу зовнішніх чинників, але й допомагає створити естетичний дизайн фасаду.

Сайдинг для обшивки будинку

Сайдинг відрізняється простотою в монтажі та може бути встановлений за допомогою базового набору поширених будівельних інструментів. Проблема може виникнути лише при виборі відповідного типу сайдингу. Він може виконуватися з наступних матеріалів:

 • метал;
 • дерево;
 • вініл;
 • ПВХ;
 • цемент.

Візуально сайдинг здатен імітувати найрізноманітніші матеріали. Щоб будинок мав більш дорогий та естетичний зовнішній вигляд, ви можете обрати обшивку, що імітує деревину. Більш солідно буде виглядати й забудова, на фасаді якої буде знаходитися сайдинг, що відтворює фактуру та зовнішній вигляд каменю. При виборі слід враховувати переваги та недоліки кожного з типів.

Види сайдингу для дому

Визначальну роль при виборі будуть відігравати проект та умови експлуатації вашого будинку. Кожен із різновидів сайдингу відрізняється за своїми показниками міцності, а також навантаженням на підсистему, що кріпиться безпосередньо до стін. Деякі типи потребують особливого догляду, інші ж абсолютно невибагливі. Щоб не помилитися з вибором сайдингу, зверніться за консультацією до архітектора.

Вініловий сайдинг. Являє собою ПВХ-панель, яка може мати різні розміри. За допомогою цього типу сайдингу будівельники вдало імітують на фасаді будинку натуральний камінь, дерев’яну обшивку та цеглу. Вініловий сайдинг можна підібрати під будинок, оформлений у будь-якому стилі. До переваг даного різновиду можна віднести:

 • широке розмаїття можливих текстур і кольорів;
 • доступну вартість;
 • легкість;
 • стійкість до несприятливих погодних умов;
 • можливість експлуатації в різних температурних діапазонах (від -50оС до +50оС).

Вініловий сайдинг має також кілька незначних недоліків. Одним із мінусів є необхідність враховувати коефіцієнт лінійного розширення в процесі монтажу всіх вузлів та рядового матеріалу. Це допоможе уникнути появи деформацій через температурні перепади.

Дерев’яний сайдинг. Щоб запобігти появі паразитів і плісняви, такий сайдинг ретельно висушується в заводських умовах або обробляється за допомогою спеціального антисептику під високим тиском. Другий варіант підходить лише для дачного будівництва. Головними перевагами дерев’яного сайдингу вважаються екологічність, хороша теплоізоляція та естетичний зовнішній вигляд фактури дерева. Недоліками такого вибору будуть схильність матеріалу до деформації, висока вартість та необхідність у догляді.

Металевий сайдинг. Обшивка будинків виконується за допомогою сталевого, алюмінієвого та цинкового сайдингу. Найбільшою популярністю користується алюмінієвий сайдинг, який має більш широкі декоративні можливості та може фарбуватися в різні кольори, а також імітувати структуру деревини.

Існує багато критеріїв, що свідчать на користь такого вибору. Металевий сайдинг не піддається впливу плісняви, відрізняється міцністю та стійкістю до перепадів температур, а також тривалим терміном експлуатації. Загальним недоліком усіх видів такої обшивки стане погана звукоізоляція, а також висока ймовірність виникнення корозії.

Фіброцементний сайдинг. Цей різновид зовнішньої обшивки виготовляється з високоякісного цементу, води, піску та целюлозного волокна. Такий склад робить його екологічно чистим і безпечним. За допомогою фіброцементного сайдингу можна легко замінити дорогий декоративний камінь. Він не має недоліків, які спостерігаються в металевого та дерев’яного сайдингу, але досі не набув широкого поширення на території нашої країни.

Головні переваги фіброцементного сайдингу:

 • пожежобезпечність;
 • міцність та надійність матеріалу;
 • стійкість до погодних умов (впливу сонячних променів та опадів);
 • відсутність необхідності в догляді;
 • стійкість до плісняви, паразитів і грибка.

Не існує одного універсального варіанту зовнішньої обшивки будинку. Вибір буде залежати від вашого бюджету, дизайну, який ви плануєте реалізувати, а також від багатьох інших чинників.

Як правильно вибрати сайдинг для обшивки будинку?

Першим, що ви помітите при виборі сайдингу, буде широкий діапазон цін. Його вартість напряму залежить від матеріалу, з якого він виготовлений, а також від репутації фірми-виробника. Основною характеристикою, яка має значення при виборі сайдингу, є його термін служби.

Останнім часом у будівництві використовується переважно вініловий сайдинг. Цей матеріал відрізняється надзвичайною легкістю та практичністю. Найчастіше такий сайдинг використовують для обшивки дачних будинків, оскільки за його допомогою можна освіжити дизайн будинку з мінімальними грошовими витратами.

І хоча раніше вважалось, що вініл швидко вигорає та може потріскатися на морозі, сучасні якісні матеріали дозволяють усунути такі недоліки. Барвники не вигоряють на сонці, а товщина матеріалу запобігає деформації. При виборі сайдингу зверніть особливу увагу на наступні критерії:

 • лицьова поверхня (оскільки для вінілу не характерний глянцевий блиск, якісна поверхня повинна бути матовою, що дозволить підвищити стійкість до нагрівання та деформацій);
 • отвори для цвяхів (всі отвори повинні розташовуватися на одній лінії та мати однаковий розмір і форму; це свідчитиме про те, що технологія виробництва не була порушена);
 • товщина панелі (від цього фактору залежить стійкість поверхні до деформації та реакція на силові навантаження);
 • рівномірність забарвлення (якісний сайдинг має однаковий колір як із зовнішнього, так і з внутрішнього боку, однак більш бюджетні варіанти також можуть мати дещо світліший колір внутрішньої сторони);
 • пластичність (за відсутності цієї характеристики підвищується ймовірність швидкої появи тріщин).

Запам’ятайте, що якісний сайдинг не може бути дешевим. Якщо ви не визначились, який варіант вам підходить більше: бюджетний чи преміум-класу, зверніться за консультацією до спеціалістів. Вони допоможуть вибрати найбільш вигідний варіант саме для вашого будинку чи дачі.

Перед покупкою розпитайте про гарантійні умови, запропоновані виробником. У більшості випадків термін гарантії коливається в межах від 25 до 50 років. Рекомендуємо уточнити також види дефектів, на які розповсюджується дія гарантії. Не забувайте, що вона ніколи не покриває пошкодження, завдані під час неправильного монтажу. При порушенні технології установки сайдингу всі дефекти доведеться усувати самостійно.

Сайдинг та комплектуючі до нього мають бути виготовлені одним виробником. Клієнти, що хочуть заощадити на покупці дрібних деталей, ризикують втратити гарантію. Виробника слід обирати, керуючись його репутацією, умовами покупки, які він пропонує, а також відгуками на форумах і різноманітних сайтах будівельної тематики.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *