Переваги складних горищних сходів

Підйом на горище повинен бути не лише зручним, але й достатньо безпечним, надійним. Це можуть забезпечити лише зручні сходи, адже користування драбиною не дуже вже й комфортне. Однак побудувати окремі сходи не кожен може собі дозволити, до того ж вони громіздкі, заважають у малогабаритному житлі, тому переваги складних горищних сходів очевидні для всіх.

    Різновиди горищних сходів

Говорити про зручність сходів можна лише тоді, коли ви підберете собі потрібну конструкцію. Вона повинна задовольняти потреби домочадців, не заважати простору й виконувати свої основні функції. Від конструкції залежать робочі характеристики, термін експлуатації, що досить важливо. Тому перш ніж робити замовлення, потрібно розібратись з тим, які є види сходів на горище.

 • Сходи-ножиці повністю виготовляються з металу. Конструкція на вигляд нагадує гармошку, сходинки у вигляді пластин йдуть одна за одною. Виріб у зібраному стані нагадує пружину. Цей різновид є одним із найнадійніших, сходи дуже міцні й витримують великі навантаження. Самостійно виготовити таку конструкцію неможливо, у цьому питанні потрібно довіритись професіоналам.
 • Гвинтові – оптимальний варіант для приміщень із високими стелями. Під час підйому на горище по такій конструкції створюється відчуття оберту навколо своєї осі. Виготовляються такі сходи з металу, деревини. Існують також комбіновані типи, де до суцільнометалевої конструкції прикріплені східці з дерева.
 • Розкладні (інша назва відкидні) виділяються досить простою конструкцією, що дозволяє створити їх самостійно в домашніх умовах. Такі сходи мають багато секцій, котрі фіксуються на спеціальних шарнірах. Це дозволяє плавно відкривати конструкцію, а також легко її експлуатувати/
 • Телескопічні (інша назва – розсувні) здебільшого виготовляються з алюмінію. Декілька секцій різного розміру в зібраному вигляді входять одна в одну. Вони досить міцні та надійні, при цьому легкі. Відкрити такі сходинки можна за допомогою розсувного механізму, від чого й походить друга назва конструкції. Однак складність механізму робить виготовлення таких сходів у домашніх умовах практично неможливим.

Вибір сходів з одного з перелічених різновидів буде залежати від розмірів приміщення та кута нахилу по відношенню до стелі. Також варто враховувати стиль інтер’єру.

    Головні переваги горищних сходів складного типу

Складним конструкціям віддають перевагу з багатьох причин. Для облаштування приватного будинку необхідно прикласти багато зусиль, нерідко потрібно економити простір для більш затребуваних предметів побуту.
Переваги складних горищних сходів безпосередньо залежать від якостей складного механізму й матеріалів, котрі послужили основою. До них слід віднести:

 • значну економію простору в кімнаті;
 • простоту експлуатації: приклавши мінімальні зусилля, сходи виймаються й ховаються після використання;
 • конструкція передбачає додаткове ущільнення люка (зазвичай), що допомагає зберегти тепло в будинку;
 • вони надійні, в момент монтажних робіт сходи міцно кріпляться до стелі;
 • екологічні – виготовляються із дерева або металу, ніяким чином не шкодять здоров’ю людини;
 • витримують великі навантаження, мають довгий термін експлуатації;
 • під час експлуатації повністю відсутня хиткість, що часто супроводжується при використанні драбини.

Це далеко не всі переваги складних горищних сходів. Головними критеріями під час вибору служать безпека й надійність. Більшість експертів вважають їх ідеальним варіантом для облаштування горища в приватному будинку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *