Що таке софіти?

Чи не найважливішою частиною будь-якого будинку є дах. Він надійно захищає дім, майно, що знаходиться всередині, та власників від опадів, вітру, інших природних явищ. Щоб дах завжди мав естетичний вигляд, вірно служив не один десяток років, необхідно відповідально підійти не лише до вибору матеріалу покрівлі, а й її оздоблення. Надати покрівлі довершеного вигляду допоможуть софіти. Що таке софіти?
Софіт – спеціальна панель, що призначена для підшивки різноманітних горизонтальних поверхонь. Іншими словами – вагонка або сайдинг для оздоблення вашого будинку. Цей матеріал слугує не лише для прикраси, він забезпечують якісну вентиляцію простору покрівлі, до того ж спроможний приховати різноманітні комунікації. З ними ваш дах служитиме довший термін, буде захищений від надмірної вологи, цвілі.
Софіти встановлюються між краєм даху й фасадом будинку або всередині приміщення.

Вони можуть бути виготовлені з різних матеріалів:

 • алюміній – стійкий до корозії, легкий, не деформується під впливом температур;
 • мідь – пожежобезпечний матеріал, відбиває сонячне світло, має ефектний зовнішній вигляд;
 • вініл ‒ має недорогу вартість, практичний, спроможний витримувати значні температурні перепади без втрати функціональності, не вицвітає на сонці;
 • метал – має великий експлуатаційний термін, невибагливий в обслуговуванні.

Переваги такого матеріалу:

 • міцність і легкість конструкції;
 • простий монтаж;
 • надійний захист покрівлі;
 • довговічність;
 • універсальність;
 • естетичний зовнішній вигляд.

Застосовувати такий матеріал зручно як для оздоблення стелі в приміщенні, так і для підшивання простору покрівлі. Софіти стійкі до зовнішніх впливів, зберігають належний вигляд впродовж усього терміну експлуатації.

   Різновиди софітів

Даний матеріал поділяється на два різновиди: перфорований та неперфорований. Перфоровані софіти призначені для оздоблення зовнішніх виступаючих частин даху: карнизів, звисів, фронтонів. Перфорація відрізняється в залежності від її частоти, поділяється на:

 • ентральну – отвори розташовані по середині панелі, підлаштовується до будь-якого виду покрівлі;
 • повну – отвори розміщені на всій поверхні панелі, мають високий ступінь нагрівання;
 • поодиноку – може використовуватися для підшивки покрівлі веранд, горищ, альтанок.

Неперфоровані застосовуються для підшивки стель у приміщеннях закритого типу (дача, будинок, квартира). З їх допомогою можна якісно приховати різноманітні вентиляційні труби, електропроводку та інші будинкові комунікації.
Також вони бувають різних кольорів, а тому кожен бажаючий може підібрати софіти в потрібній кольоровій гаммі. Оздоблюючи будинок таким матеріалом, можна надати йому оригінальності, довершеного вигляду.

   Чому оздоблення софітами вигідне?

Даний будівельний матеріал з’явився не так давно, тому, можливо, ще не всі досконало знають, що таке софіти. Проте завдяки своїм характеристикам та властивостям, він вже встиг набрати шаленої популярності. Незалежно від того, ви професійний будівельник чи просто аматор, виконати якісний ремонт покрівлі свого будинку легко і просто з використанням софітів.
При будівництві нового будинку чи ремонті старої покрівлі дуже важливо отримати максимально якісний результат за помірну вартість. Використання софітів не лише зекономить сімейний бюджет, а й на довгий час змусить забути про проблеми з дахом. Таке оздоблення є найбільш раціональним. Встановити софіти можна самостійно й доволі швидко. Зручним та вигідним є те, що їх не потрібно додатково фарбувати чи консервувати, тому що вони не піддаються цвітінню або гниттю. Від вас вимагається лише вибрати необхідний колір та матеріал виготовлення даного виробу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *